Детальніше про біль

Що таке біль?

Дізнайтеся більше про біль та його причини.

Поняття болю

Біль - неприємне відчуття, що негативно впливає на наше життя. З іншого боку, це перший сигнал про те, що з організмом щось не так. Згідно з визначенням, запропонованим Міжнародною асоціацією дослідження болю, "біль - це неприємне відчуття та емоційне переживання, пов'язане з реальним або ймовірним ушкодженням тканин, або яке описується людиною у термінах такого ушкодження".

Біль може бути слабким і може доходити до агонії. Біль буває гострим та нетривалим, а може ставати хронічним. Гострий біль захищає нас, дозволяючи уникати уражень та небезпечних ситуацій. Завдяки болю ми бережем пошкоджене місце доки воно не загоїться.

Біль – розповсюджене явище; інколи він здатен впливати на наше повсякденне життя. Якщо біль не лікувати або лікувати невірно, він може перетекти в хронічний. У таких випадках слід звернутися до лікаря. Детальніше про різновиди болю можна дізнатися на сторінці "Різновиди болю".

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Біль - не лише фізичне відчуття. 67% людей з різних країн зауважили, що біль погіршує якість їхнього життя.*

Чому виникає біль?

Відчувати біль неприємно; ми робимо все можливе щоб позбавитись від нього. Проте, без здатності відчувати біль ми були б не здатні уникати ушкоджень та постійно б отримували травми. Біль з'явився в процесі еволюції як захисний механізм, що попереджає нас про небезпеку.

Біль - це складний процес, що контролюється нервовою системою. Зовнішній стимул (наприклад, дотик до гарячої поверхні) викликає сигнал в рецепторах, який потім передається по спинному мозку до головного мозку. У результаті ми відчуваємо біль. Ці рецептори відчувають тепло, холод, світло, дотик, тиск та біль. Біль може призводити до виникнення інших симптомів - наприклад, нудоти, запаморочення, слабкості.

Відчувши раптовий біль, людина зазвичай завмирає. Багато людей вважають, що при травмах треба дотримуватися повного спокою, але насправді помірна фізична активність у деяких випадках прискорює одужання.

Виявлення та лікування болю

З одного боку, біль захищає нас від додаткових ушкоджень. Разом з тим, він впливає на наше повсякденне життя та обмежує свободу рухів. Та найголовніше - біль здатен вплинути на нашу роботу, відносини та самостійність. Біль завжди суб'єктивний та індивідуальний.

Гострий біль зазвичай виникає раптово; завдяки ньому наш мозок розуміє, що у тілі щось пошкоджено. Після загоєння пошкодженої ділянки тіла біль минає. Хронічний біль триває довше, та інколи його неможливо вилікувати. Зазвичай він пов'язаний з хронічними захворюваннями. На відміну від гострого болю, хронічний біль виникає через довготривалі порушення або хвороби. При хронічному болю слід звернутися до лікаря.

Засоби лікування болю досить різноманітні, як і причини та особливості у кожному конкретному випадку. Ліки для усунення болю містять НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати), кортикостероїди та знеболюючі засоби.

Перед початком застосування знеболюючого препарату (наприклад, гелю або пігулок) корисно зрозуміти чому виникає біль та як його краще лікувати. Якщо ви маєте сумніви, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 9

Дізнайтеся більше

Як діє Вольтарен?

Дізнайтеся, як Вольтарен допомагає усунути біль, зменшити запалення та набряк.

Детальніше

Види болю

Дізнайтеся більше про лікування різних видів болю.

Детальніше

Різновиди болю

Дізнайтеся більше про різні види болю та їх причини.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 8

Детальніше