Детальніше про біль

Як полегшити біль?

Дізнайтеся, як працюють препарати для полегшення болю та оберіть той, що підходить саме вам.

Типи знеболюючих засобів

Ліки дозволяють полегшити різноманітні види болю – наприклад, головний біль, біль при остеоартрозі, біль у м'язах та суглобах. В аптеці продається багато типів знеболюючих препаратів, які діють на певні види болю. Важливо обрати препарат, що краще за все підходить до конкретного виду болю. Усі ліки мають свої переваги та недоліки, тому щоб підібрати ефективний препарат для полегшення болю вам слід звернутися в аптеку або до лікаря.

В аптеці вам допоможуть підібрати необхідний препарат для полегшення болю. При сильному болю слід звернутися до лікаря. Він визначить його причину та призначить лікування.

Для полегшення слабкого та помірного болю зазвичай використовують ліки, які можна придбати в аптеці без рецепту лікаря. Ліки, які призначає лікар, мають більш сильну дію. Усі знеболюючі препарати слід застосовувати згідно з рекомендаціями фармацевта або лікаря.

Для полегшення болю та запалення також використовують зігріваючі та охолоджуючі засоби. Вони знімають біль та зменшують запалення, зігріваючи або охолоджуючи уражену ділянку.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Деякі люди з народження не відчувають фізичного болю; це захворювання називається вроджена анальгезія.*

 

Анальгетики

Парацетамол – знеболюючий та жарознижуючий препарат. Він діє на певні ділянки мозку, які отримують больові сигнали та контролюють температуру тіла. Під дією парацетамолу мозок перестає реєструвати сигнали, що прийшли з уражених частин тіла.

Парацетамол можна придбати у аптеці без рецепту лікаря. Також він входить до складу комбінованих препаратів, які відпускаються за рецептом лікаря. Парацетамол входить до складу багатьох препаратів для полегшення болю, кашлю та симптомів застуди – як рецептурних, так і безрецептурних. Було показано, що він полегшує слабкий та помірний біль.

Інші засоби

Для полегшення болю також застосовують інші засоби. Частіше всього вони зігрівають або охолоджують уражену ділянку або суглоб. Зігріваючі засоби посилюють приток крові до хворої зони та розслаблюють м'язи.

Охолоджуючі засоби діють на нервові волокна, тимчасово «заморожуючи» больові імпульси. Під дією холоду звужуються кровоносні судини, у результаті чого зменшується набряк та запалення. Прикладати лід рекомендується при спортивних травмах – наприклад, при розтяжінні щиколотки або коліна. Це дозволить зменшити набряк.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт

Дізнайтеся більше

Що таке біль?

Дізнайтеся більше про біль та його причини.

Детальніше

Види болю та лікування

Дізнайтеся більше про лікування різних видів болю.

Детальніше

Як працює Вольтарен?

Дізнайтеся, як Вольтарен допомагає усунути біль, зменшити запалення та набряк.

**Із бази даних досліджень препарату Вольтарен

Детальніше
$alt_text_icon $alt_text_icon