Дізнайтеся, чому корисні фізичні вправи та як фізична активність допомагає залишатися здоровим та полегшує біль.
Чому корисні фізичні вправи?
Вести активний спосіб життя та займатися спортом буває важко, але до цього слід прагнути. Людям віком від 18 до 65 років рекомендовано тренуватися не меньше 30 хвилин на день 5 днів на тиждень. Однак це лише необхідний мінімум, тому корисно займатися у два рази більше. Чим більше ви займаєтесь, тим краще.
Для зменшення ризику розвитку захворювань серця та зміцнення здоров'я необхідні аеробні тренування помірної інтенсивності. Вони прискорюють пульс, підвищують частоту дихания та розігрівають м'язи.
Заняття спортом покращують фізичний та душевний стан людини. Дослідження демонструють, що фізична активність підвищує самооцінку, покращує настрій та сон, заряджає енергією, допомагає боротися зі стресом та знижує ризик розвитку депресії. Заняття спортом зміцнюють наші кістки та м'язи, що допомагає нам залишатися у формі та легше справлятися зі справами – на роботі, під час походів по магазинам та ігор з дітьми або онуками.
Падіння – розповсюджена причина травм, особливо у літніх людей. Знизити ризик падінь можна за допомогою регулярних вправ на силу м'язів та рівновагу, а також аеробних тренувань помірної інтенсивності, наприклад, швидкої ходьби.

Чи знаєте ви?
Дорослим людям рекомендовано робити вправи на зміцнення основних груп м'язів не менше, ніж два рази на тиждень.*
Фізичні вправи та остеоартроз
Тренування особливо важливі при найрозповсюдженішому захворюванні суглобів – остеоартрозі. Вони підвищують силу та гнучкість м'язів, полегшують біль у суглобах та знімають втому. Вправи знижують ризик розвитку захворювання та допомагають позбавитися зайвої ваги – однієї з причин остеоартрозу колінного суглобу. Виконувати вправи з болем у суглобах може бути нелегко, проте помірні навантаження допомагають полегшити біль та підтримувати форму.
З чого розпочати?
Перед початком тренувань проконсультуйтеся з лікарем або тренером для складання найбільш ефективного плану занять.

Усі люди різні, тому рекомендовано виконувати вправи, підібрані спеціально для вас. Наприклад, з болем у шиї, що виникає через неправильну поставу під час довгої роботи за комп'ютером, необхідно регулярно робити вправи на розтяжку, які допомагають усунути скутість м'язів. Якщо біг та ходьба викликають біль, можна обрати плавання або йогу; вони створюють менше навантаження на суглоби.
Який вид фізичної активності ви б не обрали, пам'ятайте, що навіть невеличкі навантаження – це краще, ніж нічого, та чим досконалішою буде ваша фізична форма, тим краще ви будете почуватися.
*ВОЗ | Фізична активність. 2016 р. ВОЗ | Фізична активність. [ОНЛАЙН] Доступно за посиланням: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs385/en/. [перевірено 20.04.2016].
Дізнайтеся більше
Рух - панацея від болю у спині
Рух може бути найліпшими ліками для полегшення болю у спині. Отримайте поради щодо підтримки гарної фізичної форми.
ДетальнішеЯк працює наше тіло та що відбувається з ним під час процесу старіння?
Дізнайтеся, як працює наше тіло, що з ним відбувається під час процесу старіння та як справлятися з болем.
*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт. Звіт доступний за посиланням www.global-pain-index.com. Перевірено 20.04.2016.
Детальніше
