Наше тіло

Як працює наше тіло,
та що відбувається
з ним під час
процесу старіння?

Дізнайтеся, як працює наше тіло, що відбувається з ним під час процесу старіння та як боротися з болем.

Анатомія тіла

Наш опорно-руховий апарат складається з кісток, м'язів, сухожиль, зв'язок, нервів та інших тканин. Завдяки йому ми можемо рухатися, а наше тіло має певну форму.

  • Кістки формують скелет – опорний каркас для м'яких тканин, що в свою чергу формують інші частини тіла.
  • М'язи, що керуються нервовою системою, дають нам силу, рівновагу, поставу та рух.
  • Кістки з'єднуються одна з одною у суглобах, які теж приймають участь у процесі руху. В якості прикладів суглобів можна назвати коліна, плечовий суглоб, тазостегновий суглоб, променевий суглоб та суглоби пальців рук.
  • Зв'язки представляють собою тяжі волокнистої з'єднувальної тканини; вони з'єднують кістки одна з одною та зміцнюють суглоб.
  • Сухожилля, також складаються зі з'єднувальної тканини, прикріплюють м'язи до кісток.
  • Поверхня кісток, що формує суглоб, вкрита шаром хряща. Хрящ нагадує гумову прокладку: завдяки своїй щільності та пружності він пом'якшує удари та забезпечує плавність рухів у суглобі.
  • Нерви передають інформацію про відчуття та рух по всьому тілу.
47% россиян имеют свободный доступ к врачу

Старіння та наше тіло

З віком тіло людини змінюється. Змінюються наші клітини, тканини та органи. Клітини поступово збільшуються, втрачають здатність активно ділитися та виконувати свої функції, а часом і працюють неправильно. Тканини стають більш легкими (цей процес називається атрофією), жорсткими та не такими рухливими. Щільність кісткової тканини зменшується, тому кістки легше ламаються. Хребці, з яких складається хребет, стають тоншими, що може призводити до їх деформації.

З віком люди частіше хворіють остеоартрозом. При цьому захворюванні суглоби стають менш рухливими та гнучкими, а хрящі у суглобах стираються. Остеоартроз зазвичай уражує коліна та суглоби пальців рук. У хворих суглобах виникає запалення та скутість рухів; суглоби деформуються та болять. Людині стає важко рухатися та виконувати повсякденні справи. 

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт. Звіт доступний за посиланням www.global-pain-index.com. Перевірено 20.04.2016.

Турбота про тіло з віком

Відкласти або запобігти проблемам із м'язами, cуглобами та кістками можна за допомогою вправ помірної інтенсивності для розвитку сили, рівноваги та гнучкості.

Можливо, ви почали частіше відчувати біль – наприклад, у вас болить спина або плечі в кінці дня, або ви бачите початкові ознаки остеоартрозу. Не треба миритися з болем, списуючи симптоми на стрімке наближення старості. Існують ліки, що зменшують запалення, яке, здебільшого, і є причиною болю. 

Якщо з віком у вас частіше виникають тривалі болі у суглобах, м'язах або кістках, вам слід звернутися до лікаря. Лікар огляне вас та призначить необхідні обстеження для виявлення причини болю. Після цього він порекомендує вам засоби полегшення болю та при необхідності призначить сильніші ліки. Якщо ви вже приймаєте інші ліки, в тому числі препарати, які можна купити в аптеці без рецепту, повідомте лікарю про це.

Дізнайтеся більше

Рух - панацея від болю у спині

Рух може бути найліпшими ліками для полегшення болю у спині. Отримайте поради щодо підтримки гарної фізичної форми.

Детальніше

Види болю та лікування

Дізнайтеся більше про лікування різних видів болю.

Детальніше

Фізичні вправи та наше тіло

Дізнайтеся, чому корисні фізичні вправи та як фізична активність допомагає нам залишатися здоровими та полегшує біль.

*ВОЗ | Фізична активність. 2016 р. ВОЗ | Фізична активність. [ОНЛАЙН] Доступно за посиланням: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs385/en/. [перевірено 20.04.2016].

Детальніше