Біль у плечі

Біль у плечі може виникати в результаті травм, розтяжінь та синдрому замороженого плеча. Розглянемо основні причини та засоби лікування болю у плечі.

Полегшити біль

Симптоми болю у плечі

Біль у плечі може бути різним в залежності від його причини.

Біль у плечі може відчуватися постійно або виникати тільки під час руху плечем. Іноді він триває недовго. Якщо ж біль не минає, слід звернутися до лікаря; він проведе обстеження та призначить лікування.

01

Якщо неприємні відчуття посилюються поступово та ви не можете спати на боці зі сторони хворого плеча, можливо, це тендиніт або бурсит. При тендиніті відбувається запалення сухожилля, при бурситі – у сумці плечового суглоба накопичується занадто багато рідини.

02

Якщо ви відчуваєте біль та вам важко рухати плечем, це може бути так званий синдром замороженого плеча.

03

Як на нас впливає біль у плечі?

Завдяки плечовим суглобам наші руки мають максимальну свободу руху. Але при болю у плечі стає важко навіть причісуватися та одягатися. Біль у плечі викликає незручності, коли ми займаємось спортом, хочемо підняти важку коробку або дотягнутися до верхньої полиці шафи.

Полегшити біль

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Обертальна манжета плеча – це група м'язів та сухожиль, що з'єднують плечову кістку з лопаткою. Сухожилля стабілізують плече, а м'язи забезпечують ротацію у суглобі.*

72% людей відчували біль у плечі.**

*Обертальна манжета плеча (анатомія людини): зображення, функції, розташування. 2016 р. [ОНЛАЙН] доступно за посиланням: http://www.webmd.com/pain-management/picture-of-the-rotator-cuff.
**Глобальний індекс болю за підтримки GSK, 2017 р.

Чому виникає біль у плечі?

Біль у плечі виникає внаслідок різних причин, в тому числі через запалення у сухожиллях (бурсит та тендиніт), розриви сухожиль та остеоартроз.

Бурсит, тендиніт та розриви сухожиль

Біль у плечі може виникнути через бурсит або тендиніт. При бурситі запалення локалізується у сумці, яка відмежовує суглоб від оточуючих м'яких тканин. Під дією навантажень сухожилля поступово можуть запалюватися; цей стан називається тендинітом. При травмах та надмірних навантаженнях сухожилля пошкоджується, в результаті чого виникає біль. Біль у плечі частіше виникає у людей похилого віку, оскільки сухожилля слабшають з віком.

Захворювання, що супроводжуються болем у плечі

Синдром замороженого плеча – стан, при якому виникає запалення в еластичних тканинах, що оточують плечовий суглоб. У людини виникає біль та скутість рухів в плечовому суглобі.

Лікування

Якщо часто з'являється біль у плечі, не варто відкладати візит до лікаря, але при сильному болю та погіршенні самопочуття необхідно зробити це негайно. Лікар огляне ваше плече для виявлення відхилень від норми, набряку, деформації та хворобливості, а також оцінить амплітуду рухів в плечовому суглобі та силу м'язів. При необхідності лікар направить вас на додаткові обстеження (наприклад, рентген) та може призначити протизапальні препарати для зняття запалення. Для прискорення одужання лікар може призначити лікувальну фізкультуру та фізіотерапію. Полегшити біль у плечі також можуть допомогти безрецептурні знеболюючі препарати для внутрішнього або зовнішнього застосування, гарячі чи холодні компреси.

Вправи для плечового поясу

Прості вправи допоможуть полегшити біль у плечі та попередити його появу у майбутньому:

Наші лікарські засоби

Дізнайтеся, як препарати GSK можуть допомогти вам

Оберіть лікарський засіб Вольтарен, який допоможе вам полегшити біль.

Детальніше

Explore-packs

Дізнайтеся більше

Що таке запалення?

Дізнайтеся більше про запалення, його причини та прояви.

Детальніше

Остеоартроз

Остеоартроз – найрозповсюдженіше захворювання суглобів. Дізнайтеся, що його викликає та як полегшити біль.

Детальніше

Як працює наше тіло та що відбувається з ним під час процесу старіння?

Дізнайтеся, як працює наше тіло, що відбувається з ним під час процесу старіння та як боротися з болем.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт. Звіт доступний за посиланням: www.global-pain-index.com. Перевірено 20.04.2016.

Детальніше