Біль у шиї

Біль у шиї зазвичай виникає внаслідок стресу, спазмів м'язів та неправильної постави. Чим старшими ми стаємо, тим частіше зіштовхуємося з цією проблемою. Розглянемо основні причини та способи лікування болю у шиї.

Полегшити біль

Симптоми болю у шиї

Біль у шиї нерідко виникає через м'язові зажими. В таких випадках біль може розповсюджуватися на плечі, верхню частину спини та руки.

Шия може боліти через передавлення нервів шийного відділу хребта. При цьому людина відчуває оніміння, слабкість та поколювання у руках.

01

Біль у шиї може супроводжуватись напруженням м'язів та спазмами, головним болем.

02

Повертаючи голову, людина відчуває клацання та хруст у шиї, які виникають через тертя кісток одна об одну або об зв'язки.

03

Як на нас впливає біль у шиї?

Біль у шиї приносить багато незручностей. Якщо у людини болить шия, йому буде боляче, наприклад, повернутися чи підняти сумку з продуктами.

Полегшити біль

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Якщо ви прокинулися зранку, при цьому ваша голова нахилена до плеча, і ви не можете повернути її у нормальне положення, ймовірно, це - гостра кривошия. Вона може виникати через травми м'язів шиї, в результаті неправильного положення тіла або відсутності опори під час сну. Цей стан зазвичай минає через 1-2 дні, але іноді одужання настає лише через тиждень.*

77% людей відчували біль у шиї.**

*Біль та скутість м'язів шиї: вибір лікування, NHS (система медичного обслуговування населення у Великобританії). [ОНЛАЙН] доступно за посиланням: http://www.nhs.uk/Conditions/neck-pain/Pages/Introduction.aspx. [перевірено 18.04.2016].
**Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, повний звіт, с. 47

Чому виникає біль у шиї?

Біль у шиї виникає внаслідок різних причин: травм, остеоартрозу, стресу, м'язових спазмів, неправильної постави. Біль у шиї – доволі розповсюджена проблема, але у літніх людей вона виникає частіше, ніж у молодих.

Постава

Однією з найчастіших причин болю у шиї є спазми та розтяжіння м'язів внаслідок неправильної постави. Вони виникають, якщо ви дивитесь телевізор або сидите за комп'ютером в неправильному положенні, спите у незручному положенні або занадто різко повертаєте або нахиляєте голову. Спазми м'язів шиї можуть виникати як наслідок стресу.

Травми та анатомічні особливості

Біль у шиї виникає внаслідок травм, наприклад, якщо під час автомобільної аварії в машину ззаду врізається інший автомобіль. Іншою причиною болю у шиї є викривлення шийного відділу хребта. В обох випадках потрібно звернутися до лікаря.

Лікування

При болю в шиї лікар може призначити безрецептурні знеболюючі препарати для внутрішнього та зовнішнього застосування. Якщо окрім болю в шиї ви відчуваєте оніміння та слабкість рук, простріли в плечі чи передпліччі, вам необхідно звернутися до лікаря. Лікар покаже спеціальні вправи для розтяжки та укріплення м'язів шиї. Якщо біль не проходить, він може направити вас на додаткові обстеження (рентген, МРТ або КТ).

Причини болю у шиї

Неправильна постава під час перегляду телевізора або роботи за комп'ютером
Незручне положення тіла під час сну
Занадто різкі повороти та нахили голови
М'язові спазми під час стресу

Наші лікарські засоби

Дізнайтеся, як препарати GSK можуть допомогти вам

Оберіть лікарський засіб Вольтарен, який допоможе вам полегшити біль.

Детальніше

Explore-packs

Дізнайтеся більше

Що таке біль?

Дізнайтеся більше про біль та його причини.

Детальніше

Як діє Вольтарен?

Дізнайтеся, як Вольтарен полегшує біль, зменшує запалення та прискорює одужання.

Детальніше

Фізичні вправи та наше тіло

Дізнайтеся, чому корисні фізичні вправи та як фізична активність допомагає нам залишатися здоровими та полегшує біль.

*ВОЗ | Фізична активність. 2016 р. ВОЗ | Фізична активність. [ОНЛАЙН] Доступно за посиланням: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs385/en/. [перевірено 20.04.2016].

Детальніше