Біль у коліні

Коліно – один з найбільших та найскладніших суглобів нашого тіла. Колінний суглоб вразливий до травм, у результаті яких виникає біль. Особливо часто коліна травмуються під час бігу. Розглянемо основні причини та способи лікування болю у коліні.

Полегшити біль

Симптоми болю у коліні

Симптоми болю у коліні залежать від його причин та ступеню важкості. Біль у коліні - розповсюджена проблема.

Раптовий біль у коліні виникає при занадто сильних навантаженнях та травмах.

01

У колінах може виникати відчуття слабкості - аж до відчуття, що ось-ось "ноги підломляться".

02

У залежності від причини болю, можуть спостерігатися й інші симптоми: скутість рухів, клацання у коліні, застрявання колінного суглоба в одному положенні, відсутність змоги розігнути ногу.

03

Як на нас впливає біль у коліні?

Біль у коліні зазвичай виникає у людей похилого віку, при надмірній вазі (через підвищене навантаження на суглоби) та при заняттях спортом. Колінні суглоби забезпечують свободу рухів, тому біль у коліні сильно впливає на наше життя. При болю в коліні ми не можемо займатися спортом, нам важко ходити пішки та підійматися по сходах.

Полегшити біль

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Колінний суглоб складається з трьох кісток, сухожиль, що прикріплюють м'язи до кісток, та зв'язок, які в свою чергу стабілізують та з'єднують кістки. В порожнині колінного суглоба знаходяться два С-подібних хряща – меніски. Їх основна роль – амортизація суглоба. Синовіальний мішок, наповнений рідиною, забезпечує плавність руху суглоба.*

69% людей відчували біль у коліні.**

*Коліно (анатомія людини): зображення, функції, зв'язки, м'язи. 2016 р. Коліно (анатомія людини): зображення, функції, зв'язки, м'язи. [ОНЛАЙН] доступно за посиланням: http://www.webmd.com/pain-management/knee-pain/picture-of-the-knee. [перевірено 18.04.2016].
**Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, повний звіт, с. 47

Чому виникає біль у коліні

Біль у коліні виникає внаслідок травм (розтяжіння зв'язок та сухожиль, вивихів, розривів зв'язок або менісків), остеоартрозу, тендиніту (запалення сухожиль) та бурситу (накопичення рідини у суглобових сумках).

Спортивні травми

Травми коліна — часте явище серед спортсменів. У них часто трапляється розрив зв'язок колінного суглобу, що супроводжується раптовим болем в коліні. При надмірному навантаженні на колінний суглоб, наприклад, під час бігу, ходьбі, стрибках та їзді на велосипеді, може виникати так званий синдром коліна бігуна. Зазвичай він проявляється у вигляді болю у колінній чашечці та виникає внаслідок надмірних навантажень, травмувань, хвороб кісток ніг або слабкості м'язів.

Запальні процеси в колінних суглобах

Пошкодження колін при остеоартрозі розвиваються поступово. Якщо у результаті проблем з тазостегновими або гомілковостопними суглобами у людини порушується хода, то остеоартроз призводить до деформації колінних суглобів. Це, в свою чергу, загрожує травмами. Травми коліна, навіть незначні, підвищують можливість схожих травм у майбутньому.

Знайдіть причину болю

Біль у боковій частині коліна може виникати через пошкодження зв'язок та розриву меніска (хрящового прошарку, що стабілізує суглоб). Біль в передній частині коліна зазвичай виникає через запалення сумки суглоба та проблем із хрящами. Причиною болю у задній частині коліна може бути остеоартроз.

Лікування

Способи діагностики та лікування болю в коліні залежать від причини болю. Для її визначення необхідно звернутися до лікаря. Лікар огляне ваше коліно, перевірить його рухливість, чи немає набряку, синців та місцевого підвищення температури. Лікар зможе порекомендувати фізіотерапію та бандаж на коліно для полегшення болю, направити вас на додаткові обстеження (рентген, МРТ, УЗО або КТ), а також показати вам вправи для зміцнення колінного суглоба та призначити нестероїдні протизапальні препарати для полегшення болю та лікування його причин. Крім цього, після консультації з лікарем в домашніх умовах ви можете забезпечити ушкодженому коліну захист та спокій, прикладати лід, накласти компресійну пов'язку та тримати коліно вище рівня серця. Для зняття короткочасного несильного болю та зменшення запалення можна прийняти безрецептурні знеболюючі препарати для внутрішнього та зовнішнього застосування.

Що таке синдром коліна бігуна?

Травми коліна часто виникають у спортсменів, які займаються легкою атлетикою, а саме, бігом.

Синдром коліна бігуна включає в себе наступні симптоми:
 

  • Біль позаду або навколо колінної чашечки
  • Біль при згинанні коліна
  • Біль посилюється, коли ви йдете вниз зі схилу або спускаєтеся сходами
  • Коліно набрякає
  • У коліні клацає або хрустить

Рекомендації: спокій та прийом протизапальних препаратів

Наші лікарські засоби

Дізнайтеся, як препарати GSK можуть допомогти вам

Оберіть лікарський засіб Вольтарен, який допоможе вам полегшити біль.

Детальніше

Explore-packs

Дізнайтеся більше

Фізичні вправи та наше тіло

Дізнайтеся, чому корисні фізичні вправи та як фізична активність допомагає нам залишатися здоровими та полегшує біль.

Детальніше

Як Вольтарен Форте допомагає полегшити біль при остеоартрозі?

Остеоартроз – одна з основних причин болю у суглобах. Дізнайтеся, як Вольтарен Форте допомагає полегшити біль при остеоартрозі.

Детальніше

Остеоартроз

Остеоартроз – найрозповсюдженіше захворювання сулобів. Дізнайтеся, що його викликає та як полегшити біль.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 8

Детальніше