Травми

Травми (наприклад, розтяжіння) можна отримати на роботі, вдома та під час занять спортом. Травми бувають легкими або навпаки, дуже серйозними. Розглянемо основні різновиди травм та засоби їх лікування.

Полегшити біль

Травми

В залежності від різновиду травми, симптоми, що виникають, можуть бути слабкими або сильними, проходити швидко або бути довготривалими.

Гострі травми трапляються раптово. Зазвичай вони супроводжуються різким та сильним болем, набряком та обмеженням рухливості в ураженій ділянці.

 

01

У результаті травм можуть виникати розтяжіння та розриви зв'язок, сухожиль та м'язів. Ці явища супроводжуються болем, набряком, синцями, спазмами м'язів та обмеженням рухливості ураженого суглоба.

02

Як на нас впливають травми?

При розтяжіннях потребується медична допомога; вони суттєво впливають на наше повсякденне життя. Серйозні травми (розриви зв'язок, переломи, вивихи) супроводжуються сильним болем, потребують медичної допомоги та примушують нас знижувати фізичну активність в очікуванні одужання.

Полегшити біль

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Не переборюйте біль, що виник у результаті травми. Якщо під час занять спортом ви відчули біль, краще припинити тренування. Займаючись крізь біль, ви можете погіршити травму.*

13% людей відчували біль у результаті травми.**

*Основні факти про спортивні травми. 2016 р. Основні факти про спортивні травми. [ОНЛАЙН] доступно за посиланням: http://www.niams.nih.gov/Health_Info/Sports_Injuries/sports_injuries_ff.asp. [перевірено 18.04.2016].
*2016. Глобальний індекс болю: дослідження за підтримки компанії GSK, повний звіт

Причина та типи травм

Отримати травму можна на роботі, вдома, під час занять спортом або у результаті автомобільної аварії. Виробничі травми зазвичай трапляються у результаті падінь та підняття ваги. При заняттях спортом нерідко трапляються розтяжіння зв'язок та сухожиль, травми коліна, Ахілова сухожилля та плечового поясу.

Промислові травми

Промислові травми зазвичай трапляються у результаті падінь та підняття важких речей. Найрозповсюдженіші промислові травми: розтяжіння, травми спини, голови та шиї, а також травми, пов'язані з повторюваними однотипними рухами.

Спортивні травми

У результаті спортивних травм можуть страждати будь-які частини тіла, включаючи м'язи, кістки, суглоби та з'єднувальні тканини (сухожилля та зв'язки). Здебільшого виникають розтяжіння зв'язок та сухожиль. Травми коліна трапляються через надмірні навантаження, при травмуванні хряща та розривах зв'язок. Травми Ахілова сухожилля виникають при пошкодженні сухожилля, яке прикріплює литковий м'яз до п'ятки. Основні причини спортивних травм: неправильна організація тренувального процесу, невдалий вибір спортивного взуття чи одягу, поганий фізичний стан, зневажливе відношення до розминки та розтяжки перед тренуванням.

Лікування

Лікування травми залежить від її виду та тяжкості. Правильний діагноз та ступінь тяжкості травми в кожному конкретному випадку може визначити лікар і призначити відповідне йому лікування. Для зменшення запалення та болю можна використовувати безрецептурні нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Якщо травма супроводжується сильним болем, кровотечею, онімінням, ви не можете ступити на ногу, збільшується набряк, ви відчуваєте нестабільність суглобу, вам може знадобитися додаткове обстеження та уточнення лікування, а також комплекс вправ для відновлення після травми.

5 найчастіших травм

Біль позаду або навколо колінної чашечки.
Біль у лікті.
Розтяжіння зв'язок гомілковостопу, коліна, зап'ястя.
Біль у гомілках після тренування.
Розтяжіння та розриви сухожиль та м'язів задньої поверхні стегна та спини.

Наші лікарські засоби

Дізнайтеся, як препарати GSK можуть допомогти вам

Оберіть лікарський засіб Вольтарен, який допоможе вам полегшити біль.

Детальніше

Explore-packs

Дізнайтеся більше

Фізичні вправи та наше тіло

Дізнайтеся, чому корисні фізичні вправи та як фізична активність допомагає нам залишатися здоровими та полегшує біль.

Детальніше

Як працює наше тіло та що відбувається з ним під час процесу старіння?

Дізнайтеся, як працює наше тіло, що відбувається з ним під час процесу старіння та як боротися з болем.

Детальніше

Як полегшити біль?

Дізнайтеся, як діють препарати для полегшення болю та оберіть препарат, що підходить саме вам.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт

Детальніше