Біль у стегні

Тазостегновий суглоб - один з найбільших опорних суглобів тіла, тому у людей зазвичай виникає біль у стегні. Розглянемо, як вік та навантаження можуть стати причиною болю у стегні і як це впливає на свободу руху.

Полегшити біль

Симптоми болю у стегні

Біль у стегні може відчуватися як біль у стегнах, паху, сідницях і тазостегновому суглобі.

Часом, єдиною ознакою проблем з тазостегновим суглобом є біль у колінах. Він зустрічається досить часто.

01

Біль у стегні може посилюватися під час фізичних навантажень, наприклад після занять спортом, тривалих прогулянок або пробіжки.

02

З болем у стегні людині стає складніше рухати ногою у тазостегновому суглобі через зменшення амплітуди руху. У складних випадках навіть розвивається кульгавість.

03

Як на нас впливає біль у стегні?

Тазостегнові суглоби забезпечують свободу руху, тому біль у стегні сильно впливає на наше життя. При болю у стегні проблеми виникають навіть з тим, щоб піднятися з ліжка, піднятися по сходах та пройтися пішки, не кажучи вже про пробіжки. В тяжких випадках людина невзмозі рухати ногою в суглобі та переносити на неї вагу тіла. В таких випадках слід звернутися до лікаря.

Полегшити біль

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В області стегна розташовані кровоносні судини та нерви, наприклад, сідничний нерв (у задній частині стегна) та стегновий нерв (у передній частині стегна).*

50% людей відчували біль у стегні.**

*Американська національна асоціація пацієнтів, які страждають на захворювання суглобів: http://www.arthritis.org/about-arthritis/where-it-hurts/hip-pain/hip-anatomy.php
**Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, повний звіт, с. 62

Чому виникає біль у стегні?

Будова тазостенового суглобу забезпечує свободу рухів та надійність при постійній роботі. Але через постійні навантаження протягом багатьох років м'язи, нерви, зв'язки та сухожилля стегна можуть запалюватися, в результаті чого виникає біль.

Знайдіть причину болю

Біль може відчуватись у різних частинах стегна. Розташування болю допомагає зрозуміти його причини. Біль в області паху та у самому стегні може вказувати на проблеми з тазостегновим суглобом. Біль у стегні поза межами тазостегнового суглоба, у верхній частині стегна та сідницях зазвичай вказує на проблеми у м'яких тканинах.

Більш серйозні причини болю у стегні

До більш серйозних причин болю у стегні відносяться остеоартроз, переломи, вивихи внаслідок травм та бурсит (запалення суглобових сумок). У цих випадках слід звернутися до лікаря.

Лікування

Якщо було встановлено, що у вас болить стегно через пошкодження м'язів чи сухожилля, а також запалення сухожилля (тендиніт), зняти біль та набряк допоможуть безрецептурні лікарські засоби. Полегшити біль та покращити рухливість суглобів можна за допомогою лікувальної гімнастики. Проте, якщо після прийому болезаспокійливих препаратів ви все ж відчуваєте сильний біль у стегні або не відчуваєте покращення вашого стану, вам слід звернутися до лікаря. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо: ви впали, біль посилюється, у вас зросла температура тіла або ж ви почуваєтеся недобре.

Як полегшити біль у стегні

Позбудьтеся зайвої ваги, це зменшить навантаження на тазостегнові суглоби
Не стійте дуже довго
Намагайтеся носити взуття на низьких підборах
Дотримуйтесь активного способу життя, обираючи різновиди спорту з невеликим навантаженням (наприклад, плавання)
Не забувайте розігріватися перед тренуванням. Після тренування робіть вправи на гнучкість
Зверніться до лікаря

Наші лікарські засоби

Дізнайтеся, як препарати GSK можуть допомогти вам

Оберіть лікарський засіб Вольтарен, який допоможе вам полегшити біль.

Детальніше

Explore-packs

Дізнайтеся більше

Що таке біль?

Дізнайтеся більше про біль та його причини.

Детальніше

Як Вольтарен Форте допомагає полегшити біль при остеоартрозі?

Остеоартроз – одна з основних причин болю в суглобах. Дізнайтеся, як Вольтарен Форте допомагає полегшити біль при остеоартрозі.

Детальніше

Остеоартроз

Остеоартроз – найрозповсюдженіше захворювання суглобів. Дізнайтеся, що викликає його та як можна полегшити біль.

*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 8

Детальніше
$alt_text_icon $alt_text_icon