
ГЛОБАЛЬНИЙ ІНДЕКС БОЛЮ
Опитування щодо оцінки впливу болю
на життя людей в різних країнах
Ми всі часом відчуваємо фізичний біль, але особливе занепокоєння викликає те, що через нього у двох людей з трьох (67%) значно знижується якість життя. Причому як з фізичної, так і з емоційної точки зору. Незважаючи на те що відчуття болю — дуже особистий досвід, воно впливає не тільки на того, хто страждає від неприємних відчуттів, але й на оточуючих. Ці результати отримано під час першого свого роду глобального дослідження*, проведеного компанією GSK Consumer Healthcare за підтримки бренду Вольтарен.
Галерея
*Глобальний індекс болю — дослідження ГСК 2015. Кількість респондентів — 7000. Країни-учасники: Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Німеччина, Італія, Японія, Мексика, Польща, Росія, Саудівська Аравія, Швеція, Велика Британія та США.
Глобальний індекс болю, отриманий за результатами дослідження, в якому брали участь понад 7000 осіб, старших за 18 років, із 14 країн на 4 континентах, показує, що 88% дорослих людей в усьому світі відчувають фізичний біль, а більше половини (65%) страждають від болю щонайменше раз на тиждень. Дослідженням встановлено, що «ланцюгова реакція», яку викликає біль, дуже поширена, і люди з усіх країн, які брали участь у дослідженні, відчувають, як біль щодня негативно впливає на їх соціальне життя (72%).
Наприклад, дві третини (67%) батьків переконані, що, якби не фізичний біль, вони могли б краще виконувати свої обов’язки. Майже половина (49%) ледве піднімають дітей на руки, 60% не можуть гратися з ними, а 41% не можуть супроводжувати дітей на заняття через щоденні нездужання, такі як біль у спині, напруження в шиї та біль у м’язах. Ці неприємні відчуття також впливають на інтимне життя (64%). Більше половини (52%) опитаних визнають, що через регулярний біль вони відчувають себе менш привабливими, а 49% відчувають провину перед партнером.
Люди, котрі працюють, відчувають, що біль негативно позначається на їх кар’єрі (78%). 61% стверджують, що не можуть концентруватись на роботі, а майже половина (48%) повністю втрачає можливість працювати. Наслідком цього є постійні лікарняні та недостатня мотивація серед значної частини працездатного населення.
Дослідження також показує, як відрізняється реакція на біль у різних країнах.
Найчастіше люди скаржаться на біль у Китаї, де про нього готові говорити 71% населення. У Росії, Польщі та Великій Британії люди вважають за краще це замовчувати.
Роздратування через біль найчастіше відчувають італійці (52%).
Більшість китайців і росіян (65% і 59% відповідно) вважають біль ознакою слабкості, на відміну від жителів Польщі (30%), Німеччини (31%) і Саудівської Аравії (44%).
У Саудівській Аравії 66% людей вважають, що біль — це результат старанних занять спортом, водночас із цим твердженням згідні тільки 15% шведів.
Дізнайтеся більше
Різновиди болю
Дізнайтеся більше про різні види болю та їх причини.
*Глобальний індекс болю 2014: дослідження за підтримки компанії GSK, звіт, с. 8
Детальніше
